• Home
  • O nas
  • Międzynarodowe przedszkole

Międzynarodowe przedszkole

Międzynarodowe przedszkole — Warszawa

W przedszkolu Montessori Stepping Stones w Powsinie zależy nam na tym, aby docierać do wszystkich rodziców, którzy chcą zadbać o indywidualny rozwój swoich dzieci skoncentrowany na ich zainteresowaniach i predyspozycjach, a zarazem o ich styczność z językiem obcym już od najmłodszych lat. Z tego powodu zajęcia prowadzone są całkowicie po angielsku, co dodatkowo nadaje naszej placówce międzynarodowego wymiaru. Pozwala nam to kierować ofertę przedszkola również do rodzin obcokrajowców — dzięki temu maluchy z innych krajów, które mieszkają w Polsce, mogą liczyć na profesjonalną opiekę, a także prawidłowy rozwój społeczny.

Metoda Montessori w naszym międzynarodowym przedszkolu w Warszawie

Wszyscy nauczyciele naszego międzynarodowego przedszkola biegle posługują się językiem angielskim, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować zarówno skuteczną naukę polskim dzieciom, jak i odpowiednią opiekę oraz komunikację z najmłodszymi pochodzącymi z zagranicy. Możemy również z powodzeniem zapewnić wszystkim podopiecznym edukację w duchu metody Montessori. Zakłada ona przede wszystkim koncentrację na indywidualnych potrzebach każdego malucha, prowadzeniu go do odkrywania swoich zainteresowań, samodzielnego radzenia sobie z problemami, rozwijania niezależności, kreatywności oraz samoświadomości.

Opieka dla dzieci z rodzin polskich i obcokrajowców w przedszkolu Montessori Stepping Stones

Nieodłącznym elementem edukacji w systemie Montessori jest też nauka życia w społeczeństwie — dzieci spędzają bowiem czas w grupach zróżnicowanych pod względem wieku, ucząc się na przykład odpowiedzialności za innych, empatii czy współpracy. Sprawia to, że maluchy, również te z rodzin pochodzących z innych krajów, mogą rozwijać w sobie kompetencje społeczne, a przy tym poznawać inne punkty widzenia na świat. Zapewniamy im dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych, zabaw, a także przestronnego ogrodu. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do międzynarodowego przedszkola w Warszawie!