• Home
  • O nas
  • Żłobek Montessori

Żłobek Montessori

Żłobek Montessori — Warszawa

Choć metoda nauczania dzieci opracowana przez Marię Montessori na początku dotyczyła jedynie starszych pociech w wieku przedszkolnym, na przestrzeni lat okazało się, że wspaniale sprawdza się także wśród młodszych grup wiekowych. Ciekawość świata, chęć nauki, umiejętne naśladowanie oraz rozwój człowieka jest szczególnie intensywny w pierwszych latach życia, dlatego już żłobek daje przestrzeń do stymulowania indywidualnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, nauką, samodzielnością czy funkcjonowaniem w grupie. W naszej placówce w Warszawie oferujemy opiekę nad dziećmi młodszymi, wspierając indywidualne zdolności i predyspozycje każdego wychowanka.

Żłobek Montessori dla dzieci z Warszawy i okolic

Ofertę naszego żłobka Montessori kierujemy przede wszystkim do rodziców maluchów, którym zależy na rozwijaniu w dziecku naturalnych predyspozycji do radzenia sobie z obowiązkami czy na indywidualnym podejściu do każdego podopiecznego. Przestrzeń w żłobku dostosowana jest całkowicie do możliwości dzieci młodszych — wyposażenie pozwala na samodzielne korzystanie ze sprzętów, odkładanie zabawek oraz inne aktywności. Wierzymy, że nauka przez zabawę jest najefektywniejsza, dlatego dostarczamy naszym wychowankom takich akcesoriów, które pozwolą ćwiczyć motorykę, integrację sensoryczną i wiele innych. Do naszego oddziału w Warszawie (Wilanów) zapraszamy dzieci z Ursynowa, a także niedalekich miejscowości, między innymi z Konstancina-Jeziorny.

Dlaczego nie warto tłumić naturalnej ciekawości świata?

Samodzielność, pewność siebie, umiejętność obserwacji otoczenia, a także rozwój własnych zainteresowań to niejedyne zalety nauki w żłobku działającym zgodnie z zasadami Montessori. Jeśli damy możliwość maluchowi do próbowania, sprawdzania swoich możliwość, a przede wszystkim — pokonywania nieprzewidzianych trudności, mamy szansę zaobserwować wzrost człowieka, który zdaje sobie sprawę z indywidualności każdej osoby, zna swoją wartość, a także nie boi się wyzwań. Zapraszamy!