• Home
  • O nas
  • Wprowadzenie

Przedszkole Montessori Stepping Stones - wprowadzenie

 Witamy rodziców i wszystkie dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat w Przedszkolu Montessori Stepping Stones.

 Nazywam się Karolina Czarnecka. Jestem założycielką i nauczycielem w naszym przedszkolu. Ukończyłam studia psychologiczne ze stopniem magistra oraz studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.  13 lat temu podczas swojej pierwszej pracy odkryłam, że możliwoś wydobycia z dzieci ich wszystkich wewnętrznych talentów, daje mi ogromną satysfakcję. Staram się indywidualnie dopasowywać program nauczania do specyficznych potrzeb moich uczniów - emocjonalnych, społecznych i akademickich. Widzę codziennie jak dzieci rozwijają się pod moją opieką. Zainspirowana metodą Montessori jeszcze w czasie studiów ukończyłam dwa kursy Montessori: dla dzieci w wieku 3-6 lat i dzieci młodszych (od urodzenia do 3 lat).

Od 7 lat pracuję także jako wykładowca w Polskim Instytucie Montessori. Staram się zainspirować metodą Montessori innych ludzi; rodziców oraz przyszłych nauczycieli. Pomagam im rozwinąć w sobie zainteresowanie tą formą edukacji i nauczyć jak zdobywać i wdrażać potrzebną wiedzę, by wszechstronnie rozwijać dzieci od pierwszych dni ich życia.

Przez 11 lat pracowałam w różnych przedszkolach Montessori jako nauczyciel. Obserwowałam również pracę w przedszkolu Montessori w Melbourne Australia.W przeciągu tych 11 lat zdobyłem duże doświadczenie, dzięki czemu w 2017 roku zdecydowałam się otworzyć własne przedszkole.

Montessori Stepping Stones w Powsinie to międzynarodowe anglojęzyczne przedszkole o domowej atmosferze, które pozwala dzieciom na swobodne odkrywanie, i rozwijanie zainteresowań w swoim własnym tempie. Stosujemy filozofię Montessori, która podkreśla indywidualność każdego dziecka.

Nasz przestronny budynek posiada sale lekcyjne dostosowane do potrzeb dzieci. Ze względu na to, że nasi podopieczni spędzają większość czasu w przedszkolu, ciężko pracowaliśmy, aby uczynić środowisko przedszkolne przyjaznym dla ich rozwoju. U nas wszystkie dzieci poczują się jak u siebie w domu. Cały sprzęt - stoły, krzesła, półki, są dostosowane do ich potrzeb. W zasięgu działań dziecka znajduje się wiele różnych materiałów, od prostych do dość złożonych, dzięki czemu dzieci czują się zmotywowane i zachęcone do pracy z nimi. Nasi podopieczni mają dużo miejsca i swobodę działania nie tylko przy stołach, ale także na matach umieszczonych na podłodze i w ogrodzie latem.

Teren, na którym znajduje się nasze przedszkole rozciąga się na duży ogród, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Spędzanie czasu na dworze jest bardzo ważne, nie tylko dlatego, że potrzeba poruszania się leży w naturze najmłodszych, ale również dlatego, że świeże powietrze przyczynia się do ich zdrowia. Zabawy w plenerze stymulują również wyobraźnię i rozwój umiejętności motorycznych. Jesteśmy świadomi tych korzyści i dlatego nasi podopieczni codziennie wychodzą na dwór. Nasz duży, piękny ogród jest doskonałym miejscem do obserwacji i odkrywania przyrody oraz zabawy.

Na tyłach ogrodu znajduje się kort tenisowy, przystosowany do potrzeb dzieci, na którym w formie zabawy od wiosennego  2019 dzieci uczą się grać w tenisa.

Ponadto posiadamy salę gimnastyczną przystosowaną do zajęć tanecznych, gimnastycznych i karate. Jest to miejsce, gdzie nawet przy złej pogodzie dzieci mają zapewnioną możliwość ćwiczeń fizycznych i ruchu. Cały teren przedszkola  został starannie zaplanowany i wyposażony na potrzeby naszych wychowanków. Wierzymy, że udało nam się stworzyć środowisko jak  najbardziej przyjazne dzieciom i mamy nadzieję, że Twoje dziecko pokocha to miejsce!